AÖF'de Türkçe dilinde düzenlenmemiş belgeler kabul edilir mi?

AÖF Bilgi

AÖF Hakkında Ne Varsa aofbilgi.net'te
Yönetici
Katılım
1 Kas 2020
Mesajlar
258
Tepkime puanı
0
Konum
Türkiye
Soru: Çevrimiçi Başvuruda muafiyet için yüklenen “Örnektir”, “Resmi değildir”, “Resmi belge yerine geçmez”, “Mühür ve imza olmadan geçerli değildir” vb. yazan, onaylı olmayan, Türkçe dilinde düzenlenmemiş belgeler kabul edilir mi?

Cevap: Çevrimiçi Başvuruda YÖK zorunlu derslerden muafiyet talebi için yüklenen belgelerin mühürlü ve imzalı olması ya da elektronik imzalı ise karekodlu/barkodlu/link ve pin ile doğrulanabilir olması gerekmektedir. “Örnektir”, “Resmi değildir”, “Resmi belge yerine geçmez”, “Mühür ve imza olmadan geçerli değildir” vb. belgeler kabul edilmemektedir.

Ayrıca yüklenen belgelerin Türkçe olması gerekmektedir.

Yüklediği muafiyet belgesi kabul edilmeyen öğrenciler, kayıt yaptırdığı öğretim yılında www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresi Duyurular bölümünde ilan edilecek tarihler arasında Öğrenci Otomasyonundan muafiyet itirazında bulunabilecektir. Muafiyet itiraz başvurusunda yüklenen belgelerin yukarıdaki açıklamalara göre onaylı ve Türkçe olması gerekmektedir.

Muafiyet sonuçları, tüm kayıtlar tamamlandıktan sonra 45 iş günü içinde açıklanmakta olup muafiyet işlemleri tamamlandıktan sonra duyuruya çıkılacaktır.
 
Üst