Açıköğretim (AÖF) Web Tasarımı ve Kodlama Bölümü Hakkında Her Şey

AÖF Bilgi

AÖF Hakkında Ne Varsa aofbilgi.net'te
Yönetici
Web Tasarımı ve Kodlama

Programın Amaçları

Web Tasarımı ve Kodlama Önlisans Programının amacı, Web tasarımı ve kodlama alanlarında ihtiyaç duyulan nitelikli insan kaynağını yetiştirmektir. Ayrıca, Web tasarımı ve kodlama alanlarında halen çalışmakta olan personelin etkinlik ve verimliliklerini artıracak şekilde bilgi ve becerilerle donatılmalarını sağlamak da amaçlanmaktadır.

AÖF Bilgi

Yönetici
Okutulan Dersler - AKTS Kredileri
I.YARIYIL (Güz Dönemi)
DERS KODUDERS ADIZORUNLUAKTS
BİL101UTEMEL BİLGİ TEKNOLOJİLERİ IZ3.0
YBS303UKULLANICI DENEYİMİ TASARIMIZ6.0
YBS309UBİLGİ TOPLUMU VE E-DEVLETZ6.0
WTK205UWEB OKURYAZARLIĞIZ5.0
WTK207UWEB TABANLI KODLAMAZ7.0
YABANCI DİL IZ3.0
*Yabancı Dil I: Yeni kayıt aşamasında tercih edilen ALM101U-Almanca I, FRA101U-Fransızca I ya da İNG101U-İngilizce I derslerinden bir tanesidir.
II.YARIYIL (Bahar Dönemi)
BİL102UTEMEL BİLGİ TEKNOLOJİLERİ IIZ3.0
HUK124UBİLİŞİM HUKUKUZ6.0
YBS302UAĞ YÖNETİMİ VE BİLGİ GÜVENLİĞİZ6.0
WTK206UWEB’DE TELİF HAKLARI VE ETİKZ6.0
WTK208UWEB TASARIMI SATIŞ VE PAZARLAMAZ6.0
YABANCI DİL IIZ3.0
*Yabancı Dil II: Yeni kayıt aşamasında tercih edilen ALM102U-Almanca II, FRA102U-Fransızca II ya da İNG102U-İngilizce II derslerinden bir tanesidir.
III.YARIYIL (Güz Dönemi)
İŞL293UGİRİŞİMCİLİK VE İŞ KURMAZ6.0
TAR201UATATÜRK İLKE VE İNKILAPLARI IZ3.0
TÜR201UTÜRK DİLİ IZ3.0
WTK201UİÇERİK YÖNETİM SİSTEMLERİZ7.0
WTK203UWEB YAYINCILIĞIZ5.0
WTK209UGÖRSEL WEB TASARIMIZ6.0
IV.YARIYIL (Bahar Dönemi)
TAR202UATATÜRK İLKE VE İNKILAPLARI IIZ3.0
TÜR202UTÜRK DİLİ IIZ3.0
WTK202UÖĞRENME YÖNETİM SİSTEMLERİZ7.0
WTK204UWEB YAYINCILIĞI ARAÇLARIZ5.0
WTK210UİNTERNET TABANLI PROGRAMLAMAZ7.0
WTK212UWEB GRAFİK TASARIMIZ5.0

AÖF Bilgi

Yönetici
Mezuniyet Koşulları
Web Tasarımı ve Kodlama Önlisans Programında 120 AKTS kredilik ders alıp, tüm dersleri başarı ile tamamlayan FF, YZ, DZ notu olmayan, Genel Not Ortalaması (GNO) en az 2,00 olan ve diğer yükümlülükleri yerine getiren öğrenciler mezun olabilirler. Bu kredilerin altında eksik kredi ile mezun olunamaz.

Web Tasarımı ve Kodlama Önlisans Programında mezuniyet koşullarını yerine getiren öğrenciler, “Açıköğretim Fakültesi Web Tasarımı ve Kodlama Önlisans Programı Diploması” alırlar.

Dikey Geçiş Olanakları
Web Tasarımı ve Kodlama Önlisans Programından mezun olan öğrencilerin, örgün öğretim ya da açıköğretim lisans programlarının 5. yarıyılından lisans öğrenimine devam edebilmeleri için Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan Dikey Geçiş Sınavına (DGS) girmeleri gerekmektedir.

Bu programdan mezun olan öğrenciler, dikey geçiş kapsamında başvurabilecekleri lisans programlarını, bu programların koşullarını ve bu programlara alınacak öğrenci sayılarını gösteren 2020 Meslek Yüksekokulları İle Açıköğretim Önlisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Kılavuzu’ndan detaylı bilgiye ulaşabilirler. Bu kılavuzda, adayların nasıl başvurabilecekleri, lisans programı tercihlerini nasıl yapacakları, sınav, değerlendirme ve yerleştirme işlemleri, meslek yüksekokulu müdürlükleri ve açıköğretim önlisans programlarının bağlı olduğu birimlerce yürütülecek işlemlerle ilgili ilke ve kurallar yer almaktadır.

AÖF Bilgi

Yönetici
İş Olanakları
Web Tasarımı ve Kodlama Önlisans Programını başarı ile tamamlayan mezunlar bilişim sektöründe Web Tasarım Uzmanı, Web Tasarımcısı, Kodlama Uzmanı, Görsel Web Tasarımcısı, Arayüz Geliştiricisi olarak çalışabileceklerdir. Bunun yanında mezunlar kendi web tasarım şirketlerini de kurabilirler.